7:2
New York Rangers

R1.M4.: PIT - NYR 7:2 - Kolejny perfekcyjny mecz Pens!

Pens o krok od awansu do drugiej rundy play-off! Podopieczni Mike'a Sullivana ponownie pewnie pokonali Rangers na własnym lodzie 7:2 po kolejnym meltdown golkipera Rangers, Igora Shostorkina, w którym swój duży udział z pewnością mieli kibice Pens. Gole dla zespołu z Miasta Stali zdobywali Guentzel, Crosby, Heinen, Małkin, Matheson, Friedman oraz Carter.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla Pens. Już na samym jego początku Lafreniere wyprowadził gości na prowadzenie, ale Pingwinom doprowadzenie do remisu nie zajęło zbyt dużo czasu.

W 12 minucie pierwsze trafienie tego wieczora podczas gry w przewadze zaliczył Crosby. To była jednak dopiero cisza przed burzą, która nastąpiła w drugiej tercji spotkania. Pens zdobyli w niej aż pięć bramek i ponownie doprowadzili do zmiany bramkarza w zespole Rangers. Igor Shostorkin, który uważany jest w tym sezonie za najlepszego bramkarza w lidze, przepuścił 10 bramek podczas 3 tercji gry w PPG Paints Arena. Kibice mają w tym swój udział:

W drugiej tercji bramki dla Pens kolejno zdobywali Matheson, Guentzel, Friedman, Heinen oraz Carter, a po 40 minutach gry mieliśmy wynik 6:2.

W trzeciej tercji dzieła dopełnił jeszcze Małkin, który wpisał się na listę strzelców w 53 minucie i ustalił wynik spotkania na 7:3.

Droga do awansu nadal jest bardzo długa. Pens nadal muszą wygrać jedno spotkanie, a następny mecz odbędzie się na terytorium Rangers. Jego początek w nocy ze środy na czwartek o 1:00 czasu polskiego.

Statystyki:

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins — New York Rangers 7:2 (1:1, 5:1, 1:0)

Bramki i asysty:  12. Crosby (Guentzel, Letang), 24. Matheson (Crosby), 24. Guentzel (Rust, Crosby), 32. Friedman (Blueger, Boyle), 39. Heinen (Letang), 40. Carter (Zucker), 53. Malkin (Kapanen) – 3. Lafreniere (Schneider), 35. Fox (Panarin, Zibanejad)

Penguins: Domingue (D'Orio) – Letang (A), Matheson, Marino, Pettersson, Ruhwedel, Friedman – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Heinen – McGinn, Carter, Zucker – Rodrigues, Blueger, Boyle.

Rangers: Szestorkin (41. Georgijev) – Trouba (A), Miller, Fox, Braun, Schneider, Nemeth – Vatrano, Zibanejad (A), Kreider – Copp, Strome (A), Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Reaves, Rooney, Brodzinski.