PPG Paints Arena

4:1
New Jersey Devils

M23.: PIT - NJD 4:1 - Diabły pewnie pokonane

Tym razem Penguins bez większych problemów rozprawili się na własnym lodzie z New Jersey Devils wygrywając 4:1. Bramki dla Pingwinów zdobywali Kahun, Guentzel, McCann oraz Marino.

Pingwiny w spotkaniu z New Jersey grały nie tylko dobrze, ale można powiedzieć iż w końcu nie miały pecha. Wszystko układało się tak jak grą zasłużyli na to nasi zawodnicy.

Wynik spotkania w 8 minucie po pięknej akcji otworzył Kahun. Niemiec wjechał przed bramkę gości, minął wszystkich obrońców i ładnym strzałem z backhandu pod poprzeczkę pokonał Blackwooda. Najładniejsza bramka Kahuna w barwach Pens i zapewne gol trafi na listę najładniejszych bramek tygodnia. Ogólnie ostatnio Dominik spisuje się świetnie i zasługuje na pochwałę.

Pingwiny dominowały w pierwszej tercji spotkania, ale niestety dobre interwencje w bramce New Jersey notował Blackwood. Pens złapali karę pod koniec pierwszej odsłony, która przeciągnęła się na drugą tercję i tam niestety Diabły zdołały wyrównać wynik spotkania. W pierwszych sekundach drugiej odsłony Jarry'ego pokonał Hall.

Bramka zmotywowała Devils do lepszej gry i Pingwiny musiały odeprzeć ofensywną falę gości. To udało się im jednak dobrze, a dalsza część spotkania była już udana tylko dla Pingwinów.

W 33 minucie meczu Pittsburgh ponownie na prowadzenie wyprowadził Guentzel. Wszystko dzięki świetnej akcji naszej obecnej pierwszej linii. Dobre podanie Rusta do Małkina, ten idealnie zagrał gumę do wjeżdżającego do tercji ataku Jake'a a ten w sytuacji niemal sam na sam nie dał szans golkiperowi gości.

Tego prowadzenia Pingwiny już nie wypuściły. W 43 minucie meczu Pens zanotowali dwa szybkie gole. Wpierw Devils pogubili się we własnej tercji defensywnej i stracili krążek co bezlitośnie wykorzystał McCann dobijając strzał Galchenyuka.

Kilka sekund później było już 4:1. Marino huknął spod niebieskiej po podaniu Aston-Reese'a. John notuje punkt w czwartym meczu z rzędu. Co za odkrycie naszych skautów.

<

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dzięki czemu Pens awansowali na trzecie miejsce w naszej dywizji. Kolejne spotkanie Pingwiny rozegrają dopiero w poniedziałek przeciwko Calgary Flames.

Pittsburgh Penguins New Jersey Devils 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Bramki i asysty: 8. Kahun (Simon), 33. Guentzel (Malkin, Rust), 43. McCann (Galchenyuk, B. Tanev), 43. Marino (Aston-Reese, Lafferty) – 21. Hall (Hischier, Palmieri)

Penguins: Jarry (M. Murray) – Dumoulin (A), Marino, J. Johnson, Ruhwedel, M. Pettersson, Trotman – Guentzel, Malkin (A), Rust – Galchenyuk, McCann, B. Tanev – Kahun, Simon, Hörnqvist (A) – Aston-Reese, Blueger, Lafferty.

Devils: Blackwood (43. Domingue) – A. Greene (C), Severson, Butcher, P. K. Subban, Müller, Vatanen – Hall (A), Hischier, Palmieri – Wood, Zacha, Bratt – J. Boqvist, J. Hughes, Simmonds – Coleman, Zajac (A), N. Gusev.