3:2
Florida Panthers

M66.: PIT - FLA 3:2 OT - Święto Cullena ze zwycięstwem

Matt Cullen rozegrał swój 1500 mecz na taflach NHL i jest drugim zawodnikiem pochodzącym z USA w historii NHL, któremu udało dokonać się tego czynu. Drużyna uczciła święto Matta zwycięstwem po dogrywce z Florida Panthers 3:2. Bramki zdobywali Guentzel oraz Crosby.

Mecz ponownie dla Pingwinów nie rozpoczął się dobrze. Już na swojej pierwszej zmianie Małkin złapał dosyć pechową karę co zdołało wykorzystać jedno z najlepszych powerplay ligi. W 2. minucie spotkania wynik otworzył Borgstrom, ale w zasadzie była to bramka samobójcza Gudbranssona.

Pens po stracie bramki grali bardzo dobrze, łącznie z linią Małkina. Kessel miał dwie wyborne sytuacje, w których lepszy okazał się Luongo. Nie może przełamać się Phil, który notuje najdłuższą w karierze serię bez zdobytej bramki.

Ostatecznie na pierwsze bramki Penguins musieliśmy poczekać do drugiej tercji. Gdy ona tylko się rozpoczęła było już 1:1. W 16 sekundzie drugiej odsłony Crosby odzyskał gumę w tercji Panthers, odegrał ja do McCanna ten do Guentzela, a Jake wyrównał ładnym strzałem stan spotkania.

W 31. minucie meczu do akcji wkroczyło tym razem nasze powerplay. Crosby dobił uderzenie Guentzela i wyprowadził naszą drużynę na jednobramkowe prowadzenie.

Penguins z prowadzenia cieszyli się zaledwie przez kilka minut bowiem w 38. minucie meczu Murray dał się pokonać po strzale zawodnika pochodzącego z Pittsburgha Trochecka. Ostatecznie po 40. minutach gry był remis 2:2.

W trzeciej tercji żadne bramki nie padły, a okazji było sporo po obydwu stronach. Czekała nas dogrywka, która w tym sezonie jest piętą achillesową Pens. Na szczęście tym razem udało nam się pociągnąć za spust i po raz kolejny duet Crosby  Guentzel zagwarantował nam zwycięstwo. Kolejny kapitalny mecz Sida, który miał udział przy każdej bramce Pens.

Przed nami dwumecz z Columbus Blue Jackets, który może okazać się kluczowy dla układu tabeli. Zaczynamy w czwartek w Pittsburghu.

Pittsburgh Penguins  Florida Panthers 3:2 OT (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Bramki i asysty: 21. Guentzel (McCann, Crosby), 31. Crosby (Kessel, Hörnqvist), 62. Guentzel (Crosby) – 2. Borgström (Hoffman, Ekblad), 38. Trocheck (Hoffman, Vatrano)

Penguins: M. Murray (DeSmith) – Trotman, Dumoulin, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Guentzel, Crosby (C), McCann – Kessel, Malkin (A), Aston-Reese – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen, Blueger.

Panthers: Luongo (Montembeault) – Ekblad, Matheson, Weegar, Yandle (A), Brown, Pysyk – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Trocheck (A), Vatrano – Brouwer, Sheahan, J. McGinn – Hunt, Borgström, Hawryluk.