Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

PPG Paints Arena

Pittsburgh Penguins
NHL
4:2
Final Score
Detroit Red Wings
NHL

PS #5: PIT - DET 4:2 - Pierwszy prawdziwy sprawdzian zdany

Pingwiny po raz pierwszy zagrały spotkanie sparingowe w swoim niemal najsilniejszym zestawieniu i od razu zakończyło się ono zwycięstwem. Pens pokonali na własnym lodzie Red Wings 4:2. 

Trener Sullivan w meczu przetestował bardzo ciekawe ustawienia formacji. W pierwszym ataku obok Crosby'ego i Guentzela zagrał Tanev. Kahun znalazł się w linii Małkina pod nieobecność Galchenyuka. Bjugstad bardzo dobrze zaprezentował się jako center trzeciej formacji z McCannem i Hornqvistem, a w defensywie ze składu wyleciał Johnson i trener testuje ustawienie trzeciej pary Riikola  Gudbranson.

Pens szybko otworzyli spotkania po dobrej akcji pierwszej formacji i golu Taneva. To tylko potwierdza szanse na to iż nowy nabytek Pens sezon zacznie aż w pierwszej formacji. Raczej nikt tego nie spodziewał się przed sezonem. Potem bramki dla Penguins zdobywali Rust, Simon oraz Crosby.

Murray zaliczył również bardzo dobry występ notując 93% skuteczność w całym spotkaniu. Co ciekawe jako backup Murraya na ławce usiadł Jarry. Rutherford potwierdził, że rozmowy na temat transferu jednego z naszych bramkarzy nabierają tempa. Czyżby jednak miałby to być DeSmith?

Pingwinom zostało już tylko jedno sparingowe spotkanie do rozegrania. Odbędzie się ono w sobotę o godzinie 21:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Pittsburgh Penguins Detroit Red Wings 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Bramki i asysty: 4. Tanev (Schultz, Guentzel), 21. Rust (Schultz, Malkin), 42. Simon (Aston-Reese), 57. Crosby (Guentzel, Hornqvist) – 14. Kuffner (Abdelkader, Seider), 38. Green (Filppula, Erne)

Penguins: Murray (Jarry) – Aston-Reese, Bjugstad, Blueger, Crosby, Dumoulin, Galcheynuk, Gudbranson, Guentzel, Hornqvist, Johnson, Johnson, Kahun, Letang, Malkin, Marino, McCann, Pettersson, Riikola, Ruhwedel, Rust, Schultz, Simon, Tanev, Trotman.

Red Wings: Bernier (Nagle) – Abdelkader, Campbell, Daley, DAstous, De La Rose, Elson, Erne, Filppula, Glendening, Green, Helm, Hicketts, Hirose, Kaski, Kuffner, MacLeod, Nemeth, Nielsen, Puempel, Seider, Smith, Terry.

Komentarze