PPG Paints Arena

7:2
Columbus Blue Jackets

M2.: PIT - CBJ 7:2 - Winy odkupione, sezon rozpoczęty

Penguins rozpoczęli sezon z dwudniowym opóźnieniem. Podopieczni Mike'a Sullivana rozbili na własnym lodzie Columbus Blue Jackets 7:2 i zanotowali pierwsze dwa punkty w nowym sezonie. Bramki zdobywali Hornqvist, McCann, Pettersson, Blueger oraz Letang.

Pingwiny do meczu z Blue Jackets zgodnie z oczekiwaniami przystąpiły w nieco innych ustawieniach ofensywnych. Przede wszystkim do gry w pierwszej formacji powrócił Simon, który od początku meczu wykonywał tam bardzo dobrą robotę utrzymując krążek w posiadaniu i przez to kreując całkiem niezłe szanse dla formacji Crosby'ego.

Niestety pierwsza tercja nie była zbyt efektowna w wykonaniu Penguins. Przypominała ona bardzo czwartkowe spotkanie z Sabres  Pens ciągle tracili krążek, nie wychodziła im gra w przewadze, szło dosłownie jak po gruzie.

Na szczęście w drugiej tercji w końcu nastąpiło przełamanie. Można powiedzieć iż Pens rozpoczęli w niej w końcu sezon. Pens w 20 minut rozstrzelali Kurtki i zdobyli 5 bramek.

Strzelanie rozpoczął w 22. minucie Hornqvist, który tuż przed bramką przekierował uderzenie Johnsona. Bramka została zaliczona więc na korzyść naszej trzeciej formacji.

Trzy minuty później było już 2:0 po tym jak Pettersson huknął z okolic niebieskiej po dobrej akcji naszej pierwszej formacji ofensywnej.

Jackets szybko odpowiedzieli na drugie trafienie Pens, ale potem strzelali już tylko Penguins. Niestety w połowie drugiej tercji do szatni zszedł Małkin, który niezbyt przyjemnie uderzył kolanem w bandę. Miejmy nadzieję, że nie jest to żadna poważna kontuzja.

Miejsce Małkina w roli centra drugiej formacji zajął McCann, który rozpoczął swój koncert. W 29. minucie meczu McCann zdobył swoje pierwsze trafienie w sezonie po tym jak Tanev świetnie wyczyścił mu drogę do bramki w tercji neutralnej. Sporo było krytyki po podpisaniu Taneva, ale jak na razie jest to najlepiej spisujący się zawodnik Pens. Brandon gra szybko i twardo przez co zmusza rywali do błędów, a jeden z tych błędów wykorzystał w tym przypadku McCann.

Chwilę później Jared zaliczył kolejne trafienie. Po raz kolejny świetna akcja całej drugiej formacji i tym razem dobra asysta Galchenyuka, dla którego był to pierwszy punkt w barwach Pens.

Pod koniec tercji na lodzie mieliśmy dosyć nietypową sytuację bowiem rękawice na lód rzucił Crosby, który wyzwał na pojedynek Dubois po tym jak zawodnik Columbus zaatakował przy bandzie w głowę Guentzela. Sid położył zawodnika Kurtek na lód, a jeszcze bardziej rozgrzało PPG Paints Arena.

Pens poszli za ciosem i w ostatnich sekundach drugiej tercji wykorzystali grę w przewadze i podwyższyli swoje prowadzenie na 5:1. Tym razem pierwsze trafienie w sezonie zaliczył Letang, a po raz kolejny asystował Galchenyuk.

W trzeciej tercji Pingwiny podwyższyły swoje prowadzenie. W 50. minucie meczu kapitalną asystą popisał się Crosby, który jak na tacy wyłożył gumę do Hornqvista, a ten zaliczył swoje drugie trafienie tego wieczora. Asystę Sida musicie zobaczyć:

W 52. minucie pierwsze trafienie w sezonie zdobył także Blueger i tym samym każda linia ofensywa Pens zdołała zdobyć bramkę w tym spotkaniu. Przy golu Teddy'ego pierwszy punkt jako Pingwin zaliczył także Kahun.

Na pięć minut przed końcem meczu wynik spotkania na 7:2 ustalił Nyquist i Pingwiny zapisały na swoje konto pierwsze punkty w tym sezonie. To był dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Miejmy tylko nadzieje, że urazy Małkina i Bjugstada, który także nie dokończył meczu, nie są poważne i obydwaj zawodnicy zagrają już w kolejnym spotkaniu.

Kolejne spotkanie Pens rozegrają we wtorek. Tym razem w Pittsburghu pojawią się goście z Winnipeg.

Pittsburgh Penguins Columbus Blue Jackets 7:2 (0:0, 5:1, 2:1)

Bramki i asysty: 22. Hornqvist (J. Johnson, McCann), 25. M. Pettersson (Crosby), 29. McCann, 36. McCann (Galchenyuk), 40. Letang (Galchenyuk, J. Schultz), 50. Hörnqvist (Crosby, Guentzel), 52. Blueger (Kahun, B. Tanev) – 27. Werenski (N. Foligno, Riley Nash), 55. Nyquist (Riley Nash)

Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson, J. Johnson – Simon, Crosby, Guentzel – B. Tanev, Malkin, Galchenyuk – Hörnqvist, Bjugstad, McCann – Kahun, Blueger, Aston-Reese.

Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones, R. Murray, D. Savard, Werenski, Kukan, Gavrikov – Atkinson, Dubois, Nyquist – J. Anderson, Jenner, N. Foligno – Bjorkstrand, Wennberg, Texier – Bemström, Riley Nash, Lilja.