4:2
Carolina Hurricanes

M60.: PIT - CAR 4:2 - Carolina w końcu pokonana

Penguins po dwóch przegranych (w tym jednym po dogrywce) spotkaniach z Carolina Hurricanes w końcu odnieśli zwycięstwo i zbliżyli się do pierwszego miejsca w dywizji. Pittsburgh wygrał 4:2 po bramkach Boyle'a, Heinena, Crosby'ego oraz Aston-Reese'a.

Pens zajmują drugie miejsce w dywizji z przewagą dwóch punktów nad trzecimi Rangers i siedmiu nad czwartymi Capitals.

Pittsburgh przez 40 minut spotkania grał bardzo dobry hokej i przeważał na lodzie czego efektem było prowadzenie 2:0 przed trzecią tercją. Bramki dla Pens zdobywali Boyle oraz Heinen. Niestety w trzeciej tercji spotkania grę zdominowali Hurricanes, którzy wpierw strzelili kontaktowe trafienie w 45 minucie, a potem doprowadzili do chaotycznego spotkania spotkania, które jednak zakończyło się po myśli Pens po dwóch golach zdobytych do pustej bramki.

Świetnie w bramce spisywał się Tristan Jarry, który w sumie obronił 39 uderzeń Hurricanes i zanotował 95,3% skuteczność obron.

Teraz przed Pingwinami seria wyjazdowych spotkań, która rozpocznie się od wtorkowego spotkania przeciwko Nashville Predators.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Pittsburgh Penguins Carolina Hurricanes 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Bramki i asysty: 19. Boyle (Blueger, Marino), 32. D. Heinen (Matheson, Rodrigues), 59. Crosby (Boyle, Letang), 60. Aston-Reese (J. Carter) – 45. Pesce (Trocheck, Skjei), 59. Aho (J. Staal, T. Teräväinen)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Matheson, Marino, Ruhwedel, Friedman, Dumoulin – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rodrigues, Malkin (A), D. Heinen – J. Carter, Aston-Reese, Blueger – Boyle, B. McGinn, R. Zohorna.

Hurricanes: Raanta (F. Andersen) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Cole – M. Nečas, Aho, T. Teräväinen – Martinook (A), Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Stepan, Kotkaniemi, Lorentz.