1:3
Buffalo Sabres

M1.: PIT - BUF 1:3 - Home opener z falstartem

Pingwiny przegrały swoje pierwsze spotkanie w sezonie regularnym 2019/2020. Po serii kar złapanych w drugiej tercji Pens przegrali z Buffalo Sabres 3:1. Pierwsze trafienie dla Pens w nowym sezonie zaliczył Jewgienij Małkin.

Pingwiny wczoraj miały spore problemy ze skutecznością. Dobrze prezentowała się na lodzie druga linia z Małkinem oraz czwarta z Bluegerem. Pittsburgh nie potrafił jednak zdobyć gola grając 5 na 5. Jedyne trafienie to bramka Małkina z drugiej tercji na 1:1 podczas gry w przewadze.

Potem Pens stracili gola podczas gry w osłabieniu, a na koniec tercji świetnym kontratakiem popisał się Dahlin. Katem Pens w tym meczu okazał się jednak ponownie ex-Pingwin  Sheary. W trzeciej tercji Pens walili głową w mur i nie potrafili pokonać golkipera drużyny z Buffalo. Takim sposobem spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gości.

Pens szansę na odkupienie win przed własną publicznością będą mieli już w sobotę kiedy to zagrają z Columbus Blue Jackets.

Pittsburgh Penguins  Buffalo Sabres 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Bramki i asysty: 26. Malkin (Letang, Crosby) – 6. Sheary (Mittelstadt), 35. Sheary (Mittelstadt, C. Miller), 40. Dahlin (S. Reinhart, Olofsson)

Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – B. Tanev, Malkin (A), Galchenyuk – Kahun, Bjugstad, McCann – Simon, Blueger, Aston-Reese.

Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe (A), C. Miller, Dahlin, Jokiharju, Scandella – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Sobotka, Ma. Johansson (A), Skinner – Sheary, Mittelstadt, Vesey – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.