7:4
New York Rangers

R1.M3.: PIT - NYR 7:4 - Zwycięski rollercoaster w Pittsburghu

Penguins ponownie na prowadzeniu w serii. Po szalonym spotkaniu Pittsburgh pokonał New York Rangers 7:4 w pierwszym spotkaniu na własnym lodzie. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali Rodrigues, McGinn, Heinen, Guentzel oraz Carter.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Penguins. Już w 2 minucie spotkania Pittsburgh objął prowadzenie po strzale McGinna z ostrego kąta. Co prawda Rangers dosyć szybko wyrównali, ale potem beast mode znany z początku sezonu włączył Evan Rodrigues, który niemal zanotował naturalnego hat-tricka. Penguins szybko zdobyli trzy bramki  w tym dwie w przewadze. Wszystkie padły po strzałach Rodriguesa z tym, że jeden z tych strzałów został dodatkowo przekierowany przez Cartera i dlatego Rodrigues nie zanotował hat-tricka. Niemniej jednak było to kapitalne spotkanie Evana.

Pens doprowadzili do zmiany w bramce Rangers i zagrali koszmarną drugą tercję, w której cała przewaga wyprowadzana w pierwszej odsłonie zniknęła. Goście stopniowo odrabiali straty aby w 36 minucie meczu doprowadzić ostatecznie do remisu 4:4.

Penguins na szczęście w przerwie wzięli się w garść i wrócili do swojej dobrej gry w trzeciej tercji spotkania. Decydujące o losach meczu trafienie padło w 52 minucie spotkania kiedy to Hainen wykorzystał błąd defensorów Rangers we własnej tercji obronnej. Wyprowadził on Penguins na prowadzenie, a wynik w ostatnich minutach meczu ulepszyli tylko Guentzel oraz Carter poprzez strzały do pustej bramki.

Pingwiny obejmują prowadzenie w serii, a trzeci mecz wygrali dzięki temu czego zupełnie brakowało w meczu numer dwa w Nowym Jorku secondary scoring. Spotkanie to wygrali nam zawodnicy z bottom six co z pewnością jest dobrym prognostykiem przed poniedziałkowym meczem numer cztery.

Kto stanie w bramce w poniedziałek? Rosną szansę na powrót Tristana Jarry'ego. Niemniej jednak większe prawdopodobieństwo ma on na występ w meczu numer pięć w Nowym Jorku. W poniedziałek w bramce prawdopodobnie zobaczymy Domingue, który zastępuje DeSmitha. Przypomnijmy, że Casey wypadł z gry do końca sezonu.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Pittsburgh Penguins — New York Rangers 7:4 (4:1, 0:3, 3:0)

Bramki i asysty: 2. McGinn (Zucker), 9. Carter (Rodrigues, Matheson), 11. Rodrigues (Matheson, Domingue), 16. Rodrigues (Boyle), 52. Heinen, 58. Guentzel (Crosby, Matheson), 59. Carter (Crosby, McGinn) – 6. Kakko (Lafreniere, Chytil), 27. Vatrano (Kreider, Zibanejad), 28. Panarin (Fox, Strome), 36. Copp (Rooney)

Penguins: Domingue (D'Orio) – Matheson, Letang (A), Marino, Pettersson, Friedman, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Heinen, Malkin (A), Kapanen – McGinn, Carter, Zucker – Rodrigues, Blueger, Boyle.

Rangers: Szestorkin (21. Georgijev) – Miller, Trouba (A), Braun, Fox, Nemeth, Schneider – Kreider, Zibanejad (A), Vatrano – Panarin, Copp, Strome (A) – Lafreniere, Chytil, Kakko – Reaves, Rooney, Hunt.