Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

Nationwide Arena

Columbus Blue Jackets
NHL
3:4
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

PS: CBJ - PIT 3:4 OT - Ostatni sparing na plus

Pingwiny w swojej próbie generalnej przed rozpoczęciem sezonu we wtorek, pokonały na wyjeździe Columbus Blue Jackets 4:3 po dogrywce. Pens kończą pre-season z bilansem czterech wygranych spotkań oraz dwóch porażek.

To była próba generalna dla osłabionych Pens przed startem sezonu w Tampa Bay. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Pingwiny sezon rozpoczną bez trójki swoich czołowych gwiazd  Crosby, Małkina oraz Guentzela. Crosby co prawda trenuje już z drużyną i jest coraz bliższy powrotu, ale raczej nie ma co liczyć na jego usługi w pierwszym tygodniu rozgrywek. Podobnie sprawa ma się z Guentzelem, który przechodzi kwarantannę po złapaniu COVID-19. 

Z dobrych informacji  Zach Aston-Reese, który także przechodził COVID-19 w ostatnich dniach, powrócił do treningów z drużyną, ale w sparingu w Columbus jeszcze nie zagrał.

Pens w Columbus zanotowali całkiem efektowny comeback w ostatnich 10 minutach trzeciej tercji spotkania. Pittsburgh przegrywał 3:1, ale po bramkach Rusta oraz Bluegera udało się doprowadzić do remisu i ostatecznie do dogrywki. Tam spotkanie na korzyść Pingwinów rozstrzygnął Zucker:

W poniedziałek Penguins odbędą ostatni trening przed wylotem do Tampa Bay. Transmisje z wszystkich pingwinich spotkań znajdziecie na Viaplay. Na dniach na portalu pojawi się pingwini Skarb Fana.

Columbus Blue Jackets Pittsburgh Penguins 3:4 OT (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Bramki i asysty: 7. Bjorkstrand (Bean, Nyquist), 34. Kuraly (Robinson, Gavrikov), 43. Domi (Sillinger) – 18. Ruhwedel (McGinn, Blueger), 51. Rust, 53. Blueger (Simon, McGinn), 62. Zucker (Carter, Letang)

Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – Peeke, Bayreuther, Bean, Boqvist, Lehtonen, Gavrikov – Kuraly, Nyquist, Domi, Bjorkstrand, Laine, Sillinger, Jenner, Texier, Robinson, Činachov, Voráček, Roslovic

Penguins: Jarry (DeSmith) – Ruhwedel, Marino, Dumoulin, Pettersson, Friedman, Letang – Rodrigues, O'Connor, Boyle, Zucker, Rust, Lafferty, McGinn, Kapanen, Heinen, Simon, Blueger, Carter

Komentarze