Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

Nationwide Arena

Columbus Blue Jackets
NHL
3:1
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

PS #3 CBJ - PIT 3:1 - Sparingowy rewanż dla Kurtek

Penguins przegrali rewanżowy sparing z Blue Jackets na wyjeździe 3:1. Jedyne trafienie dla Penguins zanotował Juuso Riikola. 

Pens do Columbus pojechali w składzie niemal na mecz ligi AHL. Jedynie Bjugstad, McCann, Aston-Reese i Kahun byli zawodnikami w składzie na dzisiejszy mecz, którzy mogą być pewni miejsca w pierwszej drużynie. Jest to zresztą normalna taktyka drużyn w pre-seasonie.

Penguins testowali dzisiaj zawodników z zaplecza ligi, którzy w trakcie sezonu mogliby wspomóc szeregi drużyny. Z bardzo dobrej strony pokazał się także DeSmith, który nadal nie jest pewny pozycji backupa Murraya. Walka z Jarrym trwa. 

Kurtki do meczu jako gospodarze wystawiły znacznie lepszy skład, ale mimo wszystko młode Pingwiny rozegrały niezłe spotkanie. Wynik meczu otworzył pięknym strzałem spod niebieskiej znany i lubiany Juuso Riikola.

Potem bramki zdobywali już tylko gospodarze. Gol na 2:1 padł w dosyć pechowych okolicznościach po odbiciu krążka ciałem przez jednego z defensorów Pittsburgha. Wynik spotkania w ostatniej minucie meczu strzałem do pustej bramki ustalił jeden z zawodników Blue Jackets.

Penguins jutro rozegrają kolejny wyjazdowy sparing. Tym razem rywalem będą Red Wings. Nie znamy jeszcze składu na to spotkanie, ale rozpocznie się ono już o godzinie 23:00 czasu polskiego.

Columbus Blue Jackets Pittsburgh Penguins 3:1 (

Bramki i asysty: 16. Atkinson (Dubois, Texier), 43. Robinson (Sherwood, Scott), 60. Anderson (Jenner, Carlsson) – 3. Di Pauli (Riikola, Agozzina)

Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – Peeke, Harrington, Murray, Carlsson, Savard, Nutivaara – Stenlund, Atkinson, Dubois, Gerbe, Jenner, Texier, Robinson, Fix-Wolansky, Scott, Foligno, Anderson, Sherwood

Penguins: DeSmith (Larmi) – Ruhwedel, Marino, Czuczman, Gudbranson, Riikola, Warsofsky – McCann, Bjorkqvist, Kafun, Agozzino, Bjugstad, Blandisi, Lafferty, Luccini, Aston-Reese, Blueger, Di Pauli, Angelo

Komentarze