Nationwide Arena

Columbus Blue Jackets
2:5

M63.: CBJ - PIT 2:5 - Rehabilitacja za Stadium Series

Nie możliwym jest przewidzenie wyników spotkań Penguins ostatnimi czasy. Podopieczni Mike'a Sullivana po dobrym meczu pewnie ograli na wyjeździe Columbus Blue Jackets 5:2 i ponownie znaleźli się na miejscu dającym awans do play-offów. Bramki zdobywali Guentzel, McCann, Małkin oraz Crosby. Na szczególną pochwałę zasługuje Jared McCann, który trafiał dwukrotnie.

Blue Jackets szaleli na trade deadline i zostali solidnie wzmocnieni przez dzisiejszym spotkaniem. Tym cięższe wydawało się zwycięstwo w dzisiejszym meczu z powodu braku formy naszej drużyny. Nie grali Dumoulin i Letang. Z dobrych informacji wygląda na to, że kontuzja Letanga nie jest poważna i Kris może wróci już na weekend.

Niemniej jednak spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla zespołu z Miasta Stali. Wyrównana pierwsza część tercji, a 14. minucie ładnie rozegrana akcja pierwszej formacji i bramka Guentzela. To był pierwszy przepuszczony gol Bobrowskiego od dwóch spotkań.

Jackets szybko wyrównali, ale gol został anulowany z powodu goalie interference ma Murrayu. Bramkę za to strzelili Penguins, gdzie świetnym uderzeniem popisał się McCann. Bramka, której nie powstydziłby się Crosby. Dzięki temu po 20. minutach było 2:0.

Trzecią tercję Penguins rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Małkin huknął spod niebieskiej i guma dosyć szczęśliwie wylądowała w okienku bramki Bobrowskiego.

Niestety potem chwila nieuwagi z bezpiecznego prowadzenia 3:0 zrobiło się 3:2. Gospodarze szybko dwukrotnie pokonali Murraya. Wpierw strzelał Bjorkstrand a potem Atkinson.

Na tym na szczęście skończyły się bramki Blue Jackets. Penguins grali dobrze defensywnie pomimo braku kontuzjowanych Letanga i Dumoulina. Dodatkowo w 54. minucie ponownie odezwał się McCann. Jared wjechał do tercji ataku i ponownie ładnym uderzeniem z nadgarstka pokonał golkipera Columbus. Oby więcej takich bramek ze strony McCanna! W dzisiejszym spotkaniu Jared pokazał jak wartościowym nabytkiem może okazać się dla Penguins w nadchodzących latach.

Dzieła dopełnił w 60. minucie Crosby, który skierował gumę do pustej bramki i Pens ostatecznie wygrali 5:3. Penguins notują dwa piekielnie ważne punkty i przed nimi dwa mecze w weekend, który przydałoby się w końcu zakończyć czterema punktami.

Kolejne spotkania dopiero w weekend gdzie czeka nas seria day-to-day. Na początek zagramy w piątek z Buffalo Sabres.

Columbus Blue Jackets  Pittsburgh Penguins 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Bramki i asysty: 25. Bjorkstrand (Dzingel, Harrington), 28. Atkinson (Panarin, Werenski) – 14. Guentzel (Crosby, Hörnqvist), 19. McCann (Cullen, Ruhwedel), 22. Malkin (Aston-Reese, Kessel), 54. McCann (Simon, J. Schultz), 60. Crosby (J. Johnson)

Blue Jackets: Bobrowski (Korpisalo) – S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Werenski, McQuaid, Harrington – Atkinson (A), Duchene, Panarin – Bjorkstrand, Dubois, Dzingel – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Riley Nash, Dubinsky, Robinson.

Penguins:  M. Murray (DeSmith) – J. Schultz, J. Johnson, Ruhwedel, M. Pettersson, Riikola, Trotman – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Aston-Reese – Rust, Bjugstad, McCann – Simon, Cullen, G. Wilson.