Zwycięstwo z Devils

Zawodnicy Pittsburgh Penguins w ostatnim spotkaniu w sezonie zasadniczym przed własną publicznością pokonali New Jersey Devils 4:2.

Pierwsza tercja spotkania zakończyła się prowadzeniem Pens 1:0 po ładnej bramce Staala zdobytej w 18. minucie 1. tercji podczas przewagi liczebnej na korzyść Pittsburgha.

W drugiej tercji mogliśmy zobaczyć dwie bramki - po jeden z obu stron. Wpierw do remisu doprowadził Steckel, ale nie całe dwie minuty później Pingwiny ponownie odzyskały prowadzenie po bramce Dupuis.

Trzecia tercja rozpoczęła się dobrze dla Penguins. W 2. minucie tercji bramkę zdobył Kunitz i było 3:1 dla Pittsburgha. New Jersey nie poddawało się i w 5. minucie tercji zdobył bramkę kontaktową. Devils nie zdołało wyrównać i pod koniec 3. tercji na pustą bramkę strzelił Dupuis tym samym ustalając wynik spotkania 4:2.

Tym zwycięstwem Pittsburgh ma dalej szanse na zdobycie fotela lidera dywizji Atlantic. Do prowadzącej Philadelphii tracą tylko jeden punkt. Flyers nie ma już spotkania w zapasie. Oba zespoły maja do rozegrania dwa spotkania. Pens zagra na wyjeździe z Islanders i Atlantą, Flyers zaś podejmie zespoły Buffalo (na wyjeździe) oraz Islanders (mecz u siebie).