21 lipca / godz. 00:00 | Na stronie 166 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Michał Serdyński 03.07.2017; 09:55 | źródło: n\a
obrazek_news

Weekendowe roszady w Pittsburghu

Jak co roku 1. lipca rozpoczęto NHL Free Agency, czyli otwarto rynek „wolnych strzelców”. Weekend przyniósł sporo zmian we wszystkich klubach, które też nie ominęły Pittsburgha.


Przybyli/pozostali

Po podpisaniu Antti'ego Niemi'ego (umowa na 1 rok za 700 tys. $) i Matta Hunwicka (3 lata, 2,25 mln $ za sezon), nasz GM zdecydował się na przedłużenie umowy z Justinem Schultzem (3 lata, 5,5 mln $ za sezon).

Podpisano również 4 kontrakty z zawodnikami, którzy raczej będą występować w rozgrywkach AHL, filii Pens, w drużynie Wilkes-Barre/Scranton Penguins. Zakontraktowano obrońców: Chrisa Summersa (2 lata), Jarreda Tinordi'ego (1 rok) i Zacha Trotmana (1 rok) oraz napastnika Grega Mckegga (1 rok). Wszyscy podpisali umowy opiewające na kwotę 650 tys. $ za sezon.

Jim Rutherford postanowił także przedłużyć umowy z graczami, którzy przyczynili się do najlepszego sezonu w wykonaniu Wilkes-Barre/Scranton w AHL. Napastnik Tom Sestito i obrońca Frank Corrado przedłuzyli umowy na kolejny rok, z kolei bramkarz Casey DeSmith związał się dwuletnim kontraktem. Kontrakty opiewają na kwotę 650 tys. $ za sezon.

Wśród zawodników tzw. "zastrzeżonych", z którymi Pens mogą podpisać kontrakty są: Josh Archibald (N), Jean-Sebastian Dea (N), Brian Dumoulin (O), Derrick Pouliot (O), Conor Sheary (N).


Odeszli

36-letni Ron Hainsey, obrońca pozyskany w wyniku wymiany z Carolina Hurricanes w lutym br., podpisał dwuletni kontrakt z Toronto Maple-Leafs (3 mln $ za sezon).

Trevor Daley podpisał trzyletni kontrakt z Detroit Red Wings. 33-latek za każdy sezon zarobi ok. 3,2 mln $.

Również inni obrońcy postanowili opuścić Miasto Stali. Cameron Gaunce podpisał 2-letni kontrakt z Columbus Blue Jackets, a David Warsofsky również na 2 lata związał się z Colorado Avalanche. Ponadto Pingwiny postanowiły nie przedłużać kontraktów z Markiem Streitem, Timem Erixonem i Stuartem Percy'm.

Po dwóch latach gry w Pittsburghu, Nick Bonino postanowiło kontynuować karierę w Nashville Predators. 29-letni napastnik związał się z ostatnim finalistą Pucharu Stanley'a 4-letnią umową na łączną kwotę 16,4 mln $.

Chris Kunitz po 9 sezonach gry w barwach Pens postanowił zmienić otoczenie. 37-latek przenosi się na Florydę do zespołu Tampa Bay Lighting. 4-krotny zdobywca Puchary Stanley'a podpisał roczny kontakt za 2 mln. $.

Pittsburgh opuszcza także Kevin Porter. 31-latek w ciągu 2 sezonów, rozegrał 43 spotkania w koszulce z Pingwinem na piersi. Dalszą karierę ma zamiar kontynuować dla Buffalo Sabres.

Dla Penguins nadal może grać Matt Cullen, jeżeli ten zdecyduje się na kontynuowanie kariery. 40-letni center w 154 spotkaniach (2 poprzednie sezony) zaliczył 63 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej.

» wróć do strony głównej Zobacz także Wzmocnienie głębi - Derek Grant Pingwinem Poszukiwania skrzydłowego do top six zakończone? Oleksiak podpisany jako ostatni Matt Cullen wraca do Pittsburgha! Rynek wolnych agentów rozpoczęty. Johnson w Pittsburghu

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej