24 sierpnia / godz. 08:54 | Na stronie 89 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 08.07.2017; 12:47 | źródło: n\a
obrazek_news

Sheary i Dumoulin z arbitrażem

Niestety klub nie doszedł do porozumienia z dwoma zawodnikami ze statusem RFA, którzy czekają na swoje nowe kontrakty. Brian Dumoulin i Conor Sheary reprezentowani przez tego samego agenta zdecydowali się na złożenie wniosków o arbitraż. Odrzucili oni oferty kwalifikujące od Penguins.

Złożenie dokumentów o arbitraż oznacza, że w drugiej połowie lipca obaj zawodnicy będą mieli przesłuchania w Toronto i NHLPA wyznaczy kwotę rocznego kontraktu, którą Pingwiny będą mogły zaakceptować bądź nie. W przypadku braku akceptacji zawodnik staje się jednak wolnym agentem.

Do czasu przesłuchania rzecz jasna klub może jeszcze osiągnąć porozumienie z zawodnikiem i podpisać własną umowę. Tak się dzieje w większości przypadków. Spodziewać się można iż Penguins będą chcieli zakontraktować Sheary'ego na kilka lat i z nim w pierwszej kolejności dojść do porozumienia bowiem posiada on mocniejszą sprawę. Dumoulin nie miał tak dobrego sezonu i ew. wyznaczony kontrakt przez NHLPA może być znacznie niższy od tego czego aktualnie oczekuje.

Negocjacje z zawodnikami zapewne cały czas są w trakcie i wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

» wróć do strony głównej Zobacz także Nowe twarze #2 - Matt Hunwick Nowe twarze #1 - Ryan Reaves Crosby kończy 30 lat The Summer Of Stanley - przegląd 1 GMJR szuka trzeciego centra

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej