23 stycznia / godz. 11:27 | Na stronie 174 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 27.02.2018; 00:33 | źródło: n\a
obrazek_news

Patric Hornqvist bliski nowej umowy!

Kapitalne wieści z Pittsburgha. Menadżer Penguins, Jim Rutherford ogłosił dzisiaj, że Pens są bardzo bliscy osiągnięcia porozumienia w sprawie nowej umowy z Patriciem Hornqvistem. Szwed, któremu kończy się obecny kontrakt w tym sezonie, ma być Pingwinem przynajmniej przez kolejne pięć lat.

Podobno umowa jest już dograna i pozostało jej tylko oficjalne ogłoszenie we wtorek. Hornqvist ma zarabiać 5,3 miliona dolarów przez kolejne pięć sezonów.

Patric w letnim okienku transferowy byłby jednym z najbardziej łakomych kąsków dla klubów i mógłby znaleźć znacznie wyższą umowę niż 5,3 miliona dolarów. Hornqvist jednak jak widać woli pozostać w domu, którym dla niego jest Pittsburgh. 

Jim Rutherford podkreślił jak ważnym zawodnikiem dla drużyny jest Hornqvist. Faktycznie jest to sytuacja nietypowa bowiem Rutherford nie jest znany z rozdawania zawodnikom kontraktów w trakcie sezonu. W trakcie jego wieloletniej pracy z Hurricanes i Penguins miał dosłownie kilka takich przypadków. Nasz menadżer powiedział jednak, że Pens nie mogą sobie pozwolić na stratę takiego zawodnika jakim jest Hornqvist.

Hornqvist występuje w klubie z Miasta Stali od sezonu 2014/2015. Przybył on do klubu w ramach wymiany z Nashville Predators za Jamesa Neala. Był to także pierwszy transfer Rutherforda jako menadżera Pens. Od tego czasu Horny jest naszym podstawowym skrzydłowym i zawodnikiem, który miał bardzo ważną rolę w play-offach. To właśnie Szwed zdobył bramkę dającą Puchar Stanleya Penguins w 2017 roku.

» wróć do strony głównej Zobacz także M48.: VGK - PIT 7:3 - Słaby mecz w Vegas Mecz #48: Golden Knights vs. Penguins M47.: ARI - PIT 2:3 OT - Wymęczone zwycięstwo w Arizonie Mecz #47: Coyotes vs. Penguins Blandisi najnowszym Pingwinem; Brassard w Blue Jackets?

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej