New York Islanders - Pittsburgh Penguins 0:3

Islanders 0:3 Penguns, w taki o to sposób wyśmienicie spisujący się bramkarz Pingwinów zalicza swoje pierwsze shutout w tym sezonie! Dywizyjny rywal po raz kolejny pokonany, w dużej mierze odpowiedzialny za to zwycięstwo jest Marc-Andre Fleury broniąc wszystkie 33 strzały, które oddała drużyna Islanders. Oczywiście, aby wygrać ten mecz należało zdobyć przynajmniej jednego gola. Po wyrównanym początku pierwszej tercji strzelanie dla drużyny z Pensylwanii rozpoczął Pascal Dupuis, a świetną asystą popisał się Brooks Orpik. Bramkę numer dwa już w 21 sekundzie strzelił były zawodnik gospodarzy Richard Park, asystowal mu Arron Asham. Na dwie minuty przed końcem trzeciej tercji gwóźdź do trumny Islanders wbił Jordan Staal, strzelając po raz kolejny do pustej już bramki przeciwnika.Tylko jeden dzień kibice Penguins będą czekać na rewanż, już w czwartek Wyspiarze będą mieli okazje odegrać się na Pingwinach, lecz zwycięstwo będzie teoretycznie trudniejsze, ponieważ spotkanie odbędzie się CONSOL Energy Center.