Mecz #47: Ducks vs. Penguins

Czas na początek wyprawy po Kalifornii. Dzisiaj Penguins rozpoczną trzydniowy road trip na zachodnim wybrzeżu. Pierwszym przystankiem zespołu z Miasta Stali będzie Anaheim. 

Nieźle ostatnio grają nasze Pingwiny. Wygląda na to, że po Nowym Roku sporo zmieniło się w szeregach naszej drużyny i jest nadzieja na dobre wyniki. Oczywiście nadal daleko od ideału i nie ma żadnej chwili na oddech bowiem wszyscy w naszej dywizji punktują równo z nami, ale widać iskrę nadziei. 

Dzisiaj Pens powalczą o piąte zwycięstwo z rzędu  jak na razie w tym sezonie jest to próg nieosiągalny dla naszej drużyny. Ewentualna porażka zaś może oznaczać nawet spadek o dwie pozycje w ligowej tabeli. Zwycięstwo zaś zrówna nas z trzecim w dywizji Columbus. Jest więc o co walczyć. 

Rano z AHL został powołany Dea co może niestety sugerować, że ktoś nabawił się kontuzji. Wczoraj wszyscy zawodnicy trenowali i nie było żadnych absencji. Dzisiaj jednak zapowiada się coś złego. Nie wiemy na razie o co chodzi, ale być może to nic poważnego i jedynie przeziębienie jednego z hokeistów. 

Matt Murray powrócił za to do treningów z drużyną po odsunięciu od składu na własną prośbę z powodów problemów rodzinnych. Trener Sullivan jednak sceptycznie wypowiada się co do występu Murraya w dzisiejszym meczu. W Kalifornii jest DeSmith co może świadczyć o tym iż Matt dzisiaj nie pojawi się jeszcze nawet w roli backupa. Powrót Murraya do szatni na mecz z Ducks oznaczałby dla naszego golkipera spotkanie z dziennikarzami, a na to być może on sam jeszcze nie jest gotowy.

Nasi dzisiejsi rywale jak na razie również nie rozgrywają świetnego sezonu. Ducks są obecnie poza play-offami a ostatni przegrali z Colorado Avalanche 3:1. Ich bilans ostatnich 10 spotkań to jednak niezłe 6-3-1. Nie zapowiada się więc wcale łatwe spotkanie dla Pingwinów.

Przewidywany skład Penguins:


Tristan Jarry
TRISTAN JARRY

Przewidywany skład Ducks:


John Gibson
JOHN GIBSON

Początek meczu dopiero o godzinie 4:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv, linki do oglądania również na naszym portalu.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.