Mecz #3: Penguins vs. Predators

Pingwiny na początku zaliczyły mocny falstart. Porażka 10:1 w Chicago to rzecz, która nie miała prawa się przydarzyć. Trzeba o tym jak najszybciej zapomnieć, a najlepszą do tego okazją będzie dzisiejszy rewanż za finał Pucharu Stanleya z Nashville Predators.

Antti Niemi zaliczył fatalny pierwszy występ w barwach Pens. Fin w 10 minut dał sobie strzelić aż dziesięć bramek i mecz był już w tym momencie rozstrzygnięty. Dzisiaj od początku w bramce stanie Matt Murray i nie ma mowy o kolejnym takim blamażu.

Ciężko chwalić kogoś za pierwsze spotkania sezonu. Jednym z zawodników, który również bardzo zawodzi jest Kris Letang. Ten ma fatalne statystyki na początku sezonu. Dwa rozegrane spotkania i w klasyfikacji +/- aż minus siedem punktów! Brakuje Tangerowi po długiej przerwie w grze pewności siebie.

Predators mają za sobą jedno rozegrane spotkanie i również przegrane, ale po walce w Bostonie i zaledwie 4:3. Nie ma co ukrywać, że dzisiejsze spotkanie dla Predators będzie miało spory podtekst i można się spodziewać, że Nashville od początku starcia będzie grało bardzo ambitnie.

Miejmy nadzieję, że dzisiaj w nocy uda się zaliczyć pierwsze zwycięstwo w tym sezonie NHL. Mecz o godzinie 1:00 i transmisja na TVP Sport, a więc wszyscy obowiązkowo dopingujemy dzisiaj Penguins!