Mecz #17: Penguins vs. Lightning

W nadchodzącym spotkaniu Pittsburgh Penguins zmierzą się po raz pierwszy w tym sezonie z Tampa Bay Lightning. Sidney Crosby nie zagra w PPG Paints Arena, ale zadebiutuje za to Tanner Pearson.

Ostatnie tygodnie nie przyniosły kibicom Pittsburgh Penguins wielu powodów do radości. Bilans drużyny znacznie pogorszyła seria pięciu porażek, którą udało się zakończyć dopiero w domowym starciu z Arizona Coyotes.

Niestety, punkty pogubiliśmy potem w New Jersey, po czym zespół rozpoczął przygotowania do pierwszego w tym sezonie starcia z Tampa Bay Lightning.

Pioruny to jak na razie najlepszy zespół Eastern Conference, legitymujący się dorobkiem 25 punktów. Punkty to jednak nie wszystko, a słabe punkty drużyny potwierdziły dwie kolejne porażki w ostatnich spotkaniach.

W ostatnim występie Lightning utracili dwubramkową przewagę i ponieśli klęskę z Buffalo Sabres. Zapaść w trzeciej tercji kosztowała ich z kolei we wcześniejszym starciu z Ottawa Senators.

W obu wypadkach kluczowa okazała się postawa bramkarza, Andreja Wasilewskiego, którego zabraknie w Pittsburghu z powodu pęknięcia kości stopy. Jego miejsce zajmie rezerwowy Louis Domingue, który wystąpił w tym sezonie pięć razy.

W dalszym ciągu wśród graczy Lightning zabraknie napastnika Ondreja Palata, lecz powrócić może obrońca Anton Stralman, co w obliczu braku Wasilewskiego byłoby znaczącym wzmocnieniem.

Zauważmy jednak, że w naszych szeregach zabraknie Sida Crosby'ego. Nasz kapitan nie wystąpi z powodu urazu górnych partii ciała, o czym poinformował trener Mike Sullivan.

- Sid dzisiaj z nami nie zagra. Jego stan będzie oceniany z dnia na dzień, ale przeczuwam, że do gry powróci za tydzień - oznajmił Sullivan.

Nasz trener zapewnił przy okazji, że nie jest to wstrząśnienie mózgu. W swojej karierze Crosby już kilkakrotnie zmagał się z tym problemem.

Do swojego debiutu przygotowuje się za to skrzydłowy Tanner Pearson, który w ramach wymiany za Carla Hagelina opuścił Los Angeles Kings. Chociaż Pearson w tym sezonie nie błyszczy, to jego rezultaty z poprzednich lat robią pozytywne wrażenie.

Miejmy nadzieję, że nasz nowy nabytek szybko zaadaptuje się do nowego otoczenia, tym bardziej że przeciwko nam zespół Lightning wystawi bardzo mocny atak.

Nikita Kuczerow średnio zdobywa punkt w każdym meczu, w formie są doświadczeni Steven Stamkos oraz J.T. Miller, a także młodsi Yanni Gourde oraz Brayden Point - ten ostatni prowadzi z klasyfikacji kanadyjskiej Lightning, notując do tej pory 19 punktów.

Przewidywany skład Penguins:

Simon - Małkin - Hornqvist
Guentzel - Sheahan - Kessel
Pearson - Cullen - Rust
Wilson - Grant - Aston-Reese

Johnson - Letang
Dumoulin - Ruhwedel
Maatta - Oleksiak

Murray

Przewidywany skład Lightning:

Miller - Stamkos - Kuczerow
Gourde - Point - Johnson
Killorn - Cirelli - Joseph
Erne - Paquette - Callahan

Girardi - Hedman
Cernak - McDonagh
Coburn - Siergaczew

Domingue

Początek spotkania Penguins z Lightning w piątek o godzinie 01:00 czasu polskiego. Transmisja rzecz jasna na NHL.tv, a linki do oglądania znajdziecie także na naszym portalu.

Let's Go Pens!


POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.