Canadian Tire Centre

Ottawa Senators
1:3

M21.: OTT - PIT 1:3 - Stolica Kanady podbita

Dobre spotkanie w wykonaniu naszej drużyny! Podopieczni Mike'a Sullivana pokonali na wyjeździe Ottawa Senators 3:1. Bramki dla Pens zdobywali Hornqvist, Guentzel oraz Sheahan, dla którego było to pierwsze trafienie w pingwinich barwach.

W pierwszej tercji spotkania nie padły żadne bramki. Toczyła się ona w szybkim i wyrównanym tempie ale obydwaj golkiperzy stawali na wysokości zadania. Dopiero w drugiej odsłonie na lodzie dominować zaczęli Penguins, którzy ostatecznie przełożyli swoje starania na bramki.

Ostatnio mówiło się, że defensorzy Penguins dają mało bramek drużynie  dzisiaj ta zasada z pewnością nie obowiązywała. Dwie bramki w drugiej tercji dla Pens zostały zainicjowane strzałami spod niebieskiej przez obrońców.

W 37. minucie meczu Maatta huknął spod niebieskiej, a gumę przed bramką przekierował jeszcze Hornqvist, dając tym samym prowadzenie zespołowi z Pensylwanii.

W ostatnich sekundach drugiej tercji spotkania niemal po identycznej sytuacji bramkę zdobył Guentzel, który przekierował strzał Dumoulina i było już 2:0.

Gospodarze walczyli w ostatniej odsłonie spotkania o wyrównanie, ale zdołali złapać jedynie kontakt w 51. minucie meczu. Dobra defensywa gra Penguins nie pozwoliła Senators na nic więcej. Wynik meczu ustalił w 60. minucie spotkania Sheahan strzałem do pustej bramki. Było to dla niego pierwsze trafienie za czasów gry w Pittsburghu.

Teraz drużyna wraca do domu gdzie w sobotę rozegra spotkanie z Chicago Blackhawks.

Ottawa Senators Pittsburgh Penguins 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Bramki i asysty: 51. Pageau (Dzingel, Ch. Wideman) – 37. Hörnqvist (Määttä, Sheahan), 40. Guentzel (Dumoulin, Rust), 60. Sheahan (Crosby)

Senators: C. Anderson (Condon) – Claesson, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Oduya, Borowiecki, Ceci, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone (A) – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Pyatt, Pageau, Burrows – N. Thompson, DiDomenico.

Penguins:  M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheary, Sheahan, Hörnqvist – Kühnhackl, McKegg, Reaves.