22 listopada / godz. 02:59 | Na stronie 75 osób | ISSN 2084-1485

penguins.pl

Kamil Sudoł 30.10.2017; 09:34 | źródło: n\a
obrazek_news

M13.: WPG - PIT 7:1 - Dramat w Winnipeg

Blamaż w Winnipeg. Po beznadziejym spotkaniu Pens przegrywają aż 7:1. Jedyne trafienie dla gości zanotował Malkin.

Pingwiny od samego początku zostały zaskoczone silnym pressingiem drużyny gospodarzy co przełożyło się na straconego gola już na samym starcie.  Strzelcem bramki został Copp co było również jego pierwszym trafieniem  w sezonie.

To co zapadnie w pamięci Pens na długi czas to strata czterech bramek w ciągu niecałych pięciu minut. Na listę strzelców wpisali się Wheeler i Armia przy czym ten pierwszy zanotował hattricka.
Ten okres nie był koszmarem jedynie dla Murraya, ale również dla fanów zespołu oglądających leniwą i bezradną grę Pingwinów w defensywie.

Nieudany debiut w NHL zanotował też DeSmith, kapitulując przy pierwszym strzale chwilę po zastąpieniu Murraya.

Pingwiny wyrównały grę w drugiej tercji, a ich starania w powerplay zostały nawet nagrodzone bramką Malkina w 17 minucie. Niestety ich styl gry nadal wołał wiele do życzenia.

W trzeciej tercji gospodarze uderzyli ponownie trafiając dwie bramki w odstępstwie 2 minut. DeSmitha pokonali kolejno Scheifele i Lemieux.

Liczymy, że Crosby i spółka otrzyma solidną reprymendę od trenera Sullivana, gdyż w każdym aspekcie gry Pingwiny zawodziły na całej linii. Przekonaliśmy się również, że samo „pozbycie” się Niemiego nie rozwiązało problemu sromotnych porażek.

Winnipeg Jets — Pittsburgh Penguins 7:1 (5:0, 0:1, 2:0)

Bramki i asysty: 2. Copp (Matthias, Enström), 14. Wheeler (Scheifele, Connor), 18. Wheeler (Matthias, Scheifele), 19. Armia (Hendricks), 19. Wheeler (Connor), 51. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 53. Lemieux (T. Myers, Armia) – 38. Malkin (Kessel, Letang)

Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Enström, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little, Ehlers – Matthias, Copp, B. Tanev – Hendricks, Lemieux, Armia.

Penguins: M. Murray (19. DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, Määttä, Trotman, Cole – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

» wróć do strony głównej Zobacz także Pingwiny ponownie zagrają w Stadium Series In the Room: The Bread and Butter S07E02 M22.: PIT - CHI 1:2 - Crawford skradł mecz Mecz #22: Penguins vs. Blackhawks M21.: OTT - PIT 1:3 - Stolica Kanady podbita