Los Angeles Kings - Pittsburgh Penguins 2:3 SO

Pingwiny kończą podróż po Kalifornii podczas, które udało się zdobyć kolejne trzy, cenne ligowe punkty. Wczoraj podopieczni Dana Bylsmy w Staples Center pokonali po serii rzutów karnych drużynę Los Angeles Kings 3:2. Przypomnijmy - przed dwoma dniami Penguins przegrali po dogrywce z San Jose Sharks.

Bohaterem spotkania z pewnością był Chris Kunitz, który doprowadził do dogrywki zdobywając druga bramkę dla Pens oraz strzelił decydujący rzut karny. Od początku spotkania zawodnicy z Pittsburgha rzucili się do ataku i już w 4. minucie 1. tercji spotkania byli bliscy zdobycia bramki. Co się nie udało na początku udało się na końcu. Nieco ponad minutę przed końcem pierwszej odsłony gry wynik spotkania otworzył Steve Sullivan, który z ostrego kąta po podaniu Letanga pokonał Quicka.

W drugiej tercji spotkania Pingwiny stwarzały sobie więcej dogodnych sytuacji bramkowych, ale w słupkach drużyny z Los Angeles świetnie spisywał się Quick. W 14. minucie spotkania do remisu w spotkaniu doprowadził Kopitar, który po podaniu Williamsa pewnie pokonał Fleury'ego strzałem z backhandu.

W 10. minucie trzeciej tercji został podyktowany rzut karny dla drużyny gospodarzy, którego nie wykorzystał Richards. Co się odwlecze to nie uciecze... Trzy minuty później Kings objęli prowadzenie w meczu. Bramkę na 2:1 zdobył Gagne, któremu asystowali Kopitar i Williams. Pingwiny wyrównały trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Krążek do siatki strzałem z backhandu zza bramki zdobył wcześniej już wspomniany Chris Kunitz.

Kibiców zgromadzonych w Staples Center czekała dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. O wyniku spotkania zadecydowały dopiero rzuty karne, w który lepsze okazały się Pingwiny. Decydującego karnego zdobył Chris Kunitz.

Czeka nas teraz prawie tygodniowa przerwa od hokeja w wykonaniu Pens. Następne spotkanie Pittsburgh rozegra na własnym lodzie 11 listopada przeciwko Dallas Stars.

Los Angeles Kings - Pittsburgh Penguins 2:3 (0:1;1:0;1:0;0:0;0:1)

Bramki:
PIT:   S. Sullivan (PPG, 18:45 - 1st) , C. Kunitz (17:03 - 3rd) , C. Kunitz (00:00 - SO)
LAK:   A. Kopitar (13:34 - 2nd) , S. Gagne (13:49 - 3rd)