Kolejna wygrana po karnych

Wczoraj na Consol Energy Center Pittsburgh Penguins odniosł kolejne zwycięstwo pokonując drużynę Florida Panthers. Jest to już czwarte z rzędu zwycięstwo Pens, które jednocześnie jest czwartym z rzędu zwycięstwem po rzutach karnych.

Penguins swoje zwycięstwo z pewnością zawdzięcza dzięki bardzo dobrej dyspozycji Fleuriego, który w pierwszej tercji spotkania skutecznie bronił dostępu do swojej bramki. Bramkarz Pens skapitulował w 16 minucie drugiej tercji kiedy do krążek do siatki Pens wpakował Carter i Florida prowadziła niespodziewanie 1:0. Na odpowiedź ze strony Pittsburgha nie musieliśmy długo czekać. Niespełna trzy minuty później bramkę wyrównującą zdobył Lovejoy.

Trzecia tercja to obustronne ataki i interwencje bramkarzy. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i Pingwiny miały przed sobą kolejny konkurs rzutów karnych, który wygrały. Decydującego o zwycięstwie Penguins karnego zdobył Alex Kovalev.

Przed Penguins jeszcze 6 spotkań. Następne już 30 marca przeciwko Philadelphii Flayers, która wczoraj przegrała swoje spotkanie z Boston Bruins 1:2. Pens tracą do Flyers w tabeli dywizji Atlantic dwa punkty z tym, że Philadelphia ma rozegrane jedno spotkanie mniej do Pittsburgha. Czy Pingwiny zdołają uzyskać pozycję lidera w swojej dywizji? Przekonamy się już wkrótce.