13 listopada / godz. 23:34 | Na stronie 200 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 30.06.2018; 16:17 | źródło: n\a
obrazek_news

Jack Johnson nowym obrońcom Pens?

Od kilku dni w sieci krążą plotki, że Pingwiny dogadały się już z Jackiem Johnsonem nt. transferu do klubu. Wszystko wskazuje na to, że ogłoszenie jutro przejścia Johnsona do Pens jest tylko formalnością.

Johnson to 31-letni obrońca i dobry przyjaciel Sidneya Crosby'ego. Przez ostatnie sześć lat reprezentował barwy Columbus Blue Jackets z różnym skutkiem. Pens mają z nim podpisać aż pięcioletni kontrakt na łączną kwotę 3,2 miliona dolarów rocznie.

Co sądzę o tym transferze? Mam mieszane uczucia. Nie zgodzę się z opiniami, że Johnson nie pomoże Pens ma na to znacznie większe szanse niż Matt Hunwick. Długość kontraktu budzi jednak kontrowersje. Pięcioletnia umowa dla 31-letniego zawodnika to nie jest dobry ruch. Jej kwota za to wydaje się rozsądna. Jeśli Johnson faktycznie podpisze tak długą umowę zapewne nie dopełni jej w klubie z Miasta Stali. Jego kontrakt w pewnym momencie zostanie przerzucony lub wykupiony, chyba, że Johnson będzie w stanie prezentować grę wartą 3,2 miliona dolarów do 36 roku życia.

Już jutro rusza rynek wolnych agentów. Jakie ruchy wykona menadżer Pens i czy w ogóle jakieś prócz ściągnięcia Johnsona? Tego nie wiadomo. W kręgu zainteresowań naszego menadżera jest kilku zawodników, w tym Michael Grabner. Niestety Pens mimo zrobienia capspace w obliczu podpisania Johnsona i negocjacji kontraktu z Oleksiakiem nie mają zbyt wielkiej kwoty do dyspozycji. Na pewno Rutherford chce wzmocnić lewe skrzydło przed początkiem sezonu. 

Niemniej jednak jutro czeka nas ciekawy dzień.

» wróć do strony głównej Zobacz także Mecz #16: Devils vs. Penguins M15.: PIT - ARI 4:0 - Seria porażek przełamana Mecz #15: Penguins vs. Coyotes M14.: WSH - PIT 2:1 - Bolesna porażka Mecz #14: Capitals vs. Penguins

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej