Crosby wypada z kontuzją

Niedobra wiadomość przed ważnym spotkaniem z Tampa Bay Lightning - ze składu wypadł nasz kapitan Sidney Crosby, lecz jego uraz ma nie być poważny.

Jak już wspomnieliśmy w zapowiedzi na spotkanie z Tampa Bay Lightning, nasza drużyna wystąpi bez wsparcia kapitana Sidneya Crosby'ego.

Środkowy pierwszego ataku Pens w ostatnim czasie nabawił się urazu górnych partii ciała, choć nie podano dokładnie, kiedy to nastąpiło. W przegranym starciu z New Jersey Devils, Crosby rozegrał w sumie 21 minut.

- Sid dzisiaj z nami nie zagra. W tej chwili jest stan jest oceniany z dnia na dzień, ale przeczuwam, że wróci do gry w przyszłym tygodniu - oznajmił trener Mike Sullivan.

Dodajmy, że stwierdzenie "upper-body injury" w kontekście zdrowia naszego kapitana może budzić obawy - kilkakrotnie w ostatnich latach okazywało się, że były to przypadki wstrząśnienia mózgu.

Jak zapewnił trener Sullivan, tym razem Crosby nie zmaga się ze wstrząśnieniem. Jego brak to jednak spore zmartwienie przed trudnym starciem z Lightning. Crosby jak dotąd zdobył dla Pingwinów osiem goli i 11 razy wsparł kolegów asystami.

Dodajmy, że obecnie poza składem znajduje się również Derick Brassard, lecz jego powrót może nastąpić z podobnym czasie co Crosby.


POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.