2. mecz: Tampa Bay - Penguins 5:1

W drugim spotkaniu I rundy Play-off zawodnicy Pittsburgh Penguins przegrali na własnym lodzie 1:5 z Tampa Bay Lightning.

Mecz od samego początku nie układał się dobrze dla Pens i już w drugiej minucie spotkania po kontrataku rywali bramkę zdobył Brewer. Kolejną bramkę dla Tampa Bay zdobył 4. minuty później podczas liczebnej przewagi na korzyść Lightning, Lecavalier i Pittsburgh przegrywał już 0:2. W 18. minucie 1. tercji bramkę dołożył jeszcze Thompson i Pingwiny do szatni schodziły z wynikiem 3:0 dla gości.

W 2. tercji spotkania mogliśmy zobaczyć już lepszą grę Pens, ale Roloson nie dał się zaskoczyć i bardzo dobrze spisywał się w swojej bramce. Dopiero w 10. minucie 2. tercji bramkę dającą nadzieję na dogonienie rywali zdobył Adams. Pens próbowało zdobyć kolejną bramkę, ale ostatecznie na kilkanaście sekund przed końcem 2. tercji podczas liczebnej przewagi, St. Louis zdobył bramkę dającą prowadzenie 4:1 dla Tampa Bay. Wynik spotkania po strzale na pustą bramkę Pens ustalił w 18. minucie 3. tercji Ohlund.

Kolejne spotkanie już we wtorkową noc o godzinie 1:30 czasu polskiego. Penguins tym razem zagrają na wyjeździe w hali St. Pete Times Forum.