Consol Energy Center

4:3
Washington Capitals

R2M6.: PIT - WSH 4:3 OT - Pingwiny w finale konferencji!!!

Awans jest nasz! Pingwiny po powrocie Washington Capitals w trzeciej tercji spotkania rozprawiły się ze Stołecznymi w dogrywce i zapewniły sobie awans do finału Konferencji Wschodniej! Bohaterem Penguin został Nick Bonino, który w 7. minucie dogrywki zdobył złotego gola na wagę awansu.

Pingwiny spotkanie z Capitals rozpoczęły wymarzenie. Już w 6. minucie spotkania kapitalnym strzałem z nadgarstka popisał się Kessel i otworzył wynik spotkania.

Po wyrównanej pierwszej tercji Pingwiny ostatecznie prowadziły 1:0 i na kolejne bramki musieliśmy poczekać do drugiej odsłony. Wówczas to czekały na nas wybuchowe dwie minuty ligi Hagelin - Bonino - Kessel. Wpierw w 27. minucie starcia do siatki ponownie trafił Kessel i hala ponownie eksplodowała radością.

Kilkanaście sekund później było już 3:0 po tym jak Hagelin idealnie przekierował strzał Maatty spod niebieskiej i nie dał Holtby'emu żadnych szans na obronę.

Potem jednak momentum przeszło na stronę Capitals, którzy wpierw w 39. minucie zdobyli swoje pierwsze trafienie za sprawą Oshiego, a w trzeciej tercji zdominowali Pens i po bramach Williamsa oraz Carlsona doprowadzili do dogrywki. Tam na szczęście Penguins udało zatrzymać się napór Caps i w 67. minucie meczu swoje kolejne trafienie w tej serii, a zarazem jedną z najważniejszych bramek zdobył Nick Bonino i został tym samym bohaterem kibiców Penguins.

W finale konferencji czeka na nas już Tampa Bay Lightning, która rozprawiła się w pięciu meczach z New York Islanders.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 4:3 OT (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)

Bramki i asysty: 6. Kessel (Hagelin, Domoulin), 27. Kessel (Letang, Kunitz), 28. Hagelin (Määtä, Daley), 67. Bonino (Hagelin, Kessel) – 39. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 48. Williams (Bäckström), 54. Carlson (Owieczkin, Williams)

Penguins: Murray (Fleury) – Letang, Domoulin, Daley, Määttä, Lovejoy, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Fehr, Malkin (A), Kunitz (A) – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl

Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik (A), Carlson, Niskanen, Alzner, Chorney, Orlov – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Burakovsky, Bäckström (A), Johansson– Williams, Beagle, Chimera – Wilson, Richards, Winnik

Stan serii: 4-2 Penguins i AWANS.