PPG Paints Arena

5:4
Vegas Golden Knights

M55.: PIT - VGK 5:4 - Powrót Fleury'ego

Peng-WIN! Doskonałe 20 minut gry zapewniło Pingwinom zwycięstwo nad Vegas Golden Knights 5:4! Bramki dla gospodarzy trafiali Malkin, Kessel, Guentzel, Cole oraz Reaves.

Wspomnień czar

Drugie spotkanie pomiędzy Penguins a Golden Knights z Fleurym w bramce rozpoczęło się od mocnego akcentu już na samym starcie. W trakcie osłabienia Pens, goście wyszli na prowadzenie w 2 minucie meczu, a strzelcem gola został Karlsson. Kilkukrotnie swoich szans na 400 gola w karierze szukał Crosby, jednak golkiper Rycerzy w każdej sytuacji wychodził obronną ręką. To co zapadnie w pamięć kibicom oraz Flowerowi to trybut wideo, który doprowadził wiele osób do łez w tym również samego ex-Pingwina.

Ekspozja pod koniec

Emocje rozkwitły w drugiej tercji. Najpierw Pingwiny obroniły kolejnego powerplaya gości, jednak już w 7 minucie nie mogły nic zrobić przy sprytnym trafieniu Neala. Gospodarze mając kolejne okazje gry w przewadze, odpowiedzieli dopiero w 11 minucie a kontaktowego gola strzelił Reaves. Pomimo błędów w defensywie, Pens zaczęli przeważać na lodzie co dało kolejne owoce tuż przed przerwą. Najpierw wyrównująca bramkę trafił Cole, a minutę później gola do szatni strzelił Guentzel wykorzystując mocno zasłoniętego Fleuryego.

Geno&Kessel Show

Dobra gra gospodarzy miała dalszą kontynuację również w ostatniej odsłonie tego spotkania. Niecałe 3 minuty od rozpoczęcia wynik podwyższył Malkin wykorzystując świetną kontrę poprowadzoną przez Kessela. Dodatkowo było to 30 „oczko” Rosjanina w tym sezonie. Geno odwdzięczył się kilka minut później asystując przy trafieniu Kessela, który nie dał żadnych szans na interwencję bramkarzowi gości. Odpowiedź Rycerzy była natychmiastowa a na listę strzelców wpisał się Carpenter. Widoczna zadyszka w ostatnich minutach skłoniła gospodarzy do bardziej zachowawczej gry, co kosztowało ich kolejną zmianę wyniku. Świetnym strzałem z ostrego kąta popisał się Marchessault umieszczając krążek między poprzeczką a Murrayem. Pomimo słabego startu, Pingwiny potrafiły podnieść się z kolan i odnieść zwycięstwo nad Vegas Golden Knights 5:4.

Pittsburgh Penguins – Vegas Golden Knights  5:4 (0:1, 3:1, 2:2)

Bramki i asysty: 32. Reaves (Sheahan), 38. Cole (Rust, Crosby), 39. Guentzel (Crosby, Dumoulin), 44. Malkin (Kessel), 47. Kessel (Malkin, Hagelin) – 3. W. Karlsson (Marchessault, R. Smith), 27. Neal (Schmidt, Perron), 47. Carpenter (Tuch, Bellemare), 53. Marchessault (R. Smith)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Cole, Oleksiak – Simon, Crosby, Rust – Hagelin, Malkin, Kühnhackl – Guentzel, Sheahan, Kessel – Aston-Reese, Rowney, Reaves.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Engelland, Theodore, C. Miller, Hunt – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Perron, Haula, Neal – Carpenter, Bellemare, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Leipsic.