Consol Energy Center

3:2
Tampa Bay Lightning

ECF M2.: PIT - TBL 3:2 OT - Przebudzenie Sida

Stan serii wyrównany! Po porażce w pierwszym spotkaniu Pens rozegrali znacznie lepsze drugie starcie z Lightning i wyrównali stan serii na 1:1. Złotą bramkę dla Pingwinów w dogrywce zdobył Sidney Crosby. To dobra wróżba na kolejne spotkania.

Pingwiny drugie spotkanie z Lightning rozpoczęły wyśmienicie. Dwie szybko zdobyte bramki dały nam prowadzenie 2:0. Wpierw w 5. minucie spotkania Cullen skutecznie dobił uderzenie Fehra i Wasilewski musiał wyjmować krążek z własnej bramki.

Na kolejne trafienie musieliśmy czekać niemal zaledwie pięć minut. Wówczas to świetnie w tercji ataku zagrała nasza rewelacyjna formacja Hagelin - Bonino - Kessel, która zakręciła obroną Błyskawic i zdobyła gola za sprawą właśnie Kessela.

Pingwiny kontynuowały dobrą grę, ale do roboty wzięła się także Tampa, która zaaplikowała nam dwie szybkie bramki i było 2:2. Murraya pokonywali Stralman i Drouin. Matt w obu sytuacjach mógł zachować się nieco lepiej. Wcześniej jednak Lovejoy popisał się taką efektowna interwencją i uratował nas przed stratą gola:

W drugiej i trzeciej tercji bramki przestały padać. Aktywniejsi w ofensywie byli podopieczni Mike'a Sullivana - szczególnie w trzeciej tercji spotkania. Brak oczekiwanego rezultatu spowodował poważne przetasowania naszych linii pod koniec spotkania, również z tak przetasowanymi liniami wyjechaliśmy na dogrywkę i... zdobyliśmy najszybszą bramkę w doliczonym czasie gry w play-offach w historii organizacji. Już w 40. sekundzie Rust świetnie dograł gumę do Crosby'ego, który w końcu się odblokował i zdobył swoje pierwsze trafienie w play-offach od dziewięciu spotkań. Bramka Crosby'ego to świetna wróżba na przyszłość. Bez niego tej serii z pewnością nie zdołalibyśmy wygrać.

Kolejny mecz już w środę w Tampa Bay. Plan minimum na dwumecz na Florydzie? Wygrać minimum dwa spotkania, a najlepiej dwa!

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 3:2 (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)

Bramki i asysty: 5. Cullen (Fehr), 10. Kessel (Bonino, Hagelin), 61. Crosby (Rust, Dumoulin) – 17. Strålman (Marchessault, Hedman), 20. Drouin (Brown, Carle)

Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Daley, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby, Rust – Kunitz, Malkin, Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Hedman, Coburn, Strålman, Carle, Garrison, Šustr, Koekkoek – Killorn, Johnson, Kučerov – Palát, Filppula, Drouin – Paquette, Boyle, Marchessault – Condra, Namestnikov, Brown.

Stan serii: 1-1.