5:3
Ottawa Senators

M51.: PIT - OTT 5:3 - Blueger z pierwszym trafieniem

Szalony dzień w Pittsburghu zakończony zwycięskim meczem z Ottawa Senators. Penguins pokonali kanadyjski zespół 5:3 i utrzymali drugie miejsce w dywizji. Pierwsze trafienie w karierze zanotował Teddy Blueger, a w barwach Penguins zadebiutowali Nick Bjugstad oraz Jared McCann. Po dwa gole zdobyli Rust i Guentzel.

Bjugstad i McCann mają za sobą szalony wieczór. Przed spotkaniem Sullivan poinformował, że Małkin ma kontuzję i nie zagra w dzisiejszym meczu. Podobno nie jest to nic poważnego, ale w obliczu transferów Penguins nie mieli odpowiedniej liczby napastników do gry jeszcze podczas dogrywki. Nowe nabytki Pens do hali wpadły o 18:55 czasu lokalnego kiedy spotkanie było zaplanowane na 19. Bjugstad z McCannem błyskawicznie przebrali się i podczas hymnów pojawili się na ławce Penguins. Bez jakiejkolwiek rozgrzewki, treningu czy nawet rozmowy ze swoimi nowymi partnerami stanęli do gry jako centrzy drugiej i trzeciej formacji. Nick i Jared obudzili się na Florydzie, potem pojechali na lotnisko gdzie czekał na nich prywatny samolot, zagrali mecz w Pittsburghu i ponownie pojechali na lotnisko, z drużyną na lot do Toronto.

Drużyna z pewnością była pobudzona takim przebiegiem dnia co było widać od pierwszych minut spotkania. Kiedy cała uwaga była skupiona na nowych zawodnikach Penguins, strzałem z armaty popisał się Blueger po dobrym podaniu Cullena. Było 1:0, a dla Łotysza była to pierwsza bramka na taflach NHL w drugim meczu w karierze. Oby jedna z wielu Teddy!

Potem prym na lodzie wiedli goście. Po dobrym początku Pens dali się zdominować i przy korzystnym wyniku utrzymywał nas DeSmith. który rozegrał bardzo dobrą pierwszą tercję. Senatorzy stworzyli sobie kilka naprawdę świetnych sytuacji.

Niewykorzystane okazje zemściły się na Ottawie w 18. minucie spotkania. Crosby wówczas ograł z dziecinną łatwością defensywę Senators i odegrał gumę do stojącego przed bramką Guentzela, który podwyższył na 2:0.

Druga tercja spotkania przebiegała w dobrym, szybkim tempie. Okazji po stronie Penguins nie brakowało i wynik udało się podwyższyć w 32. minucie spotkania. Kessel świetnie wypatrzył Rusta, który ładnym uderzeniem pokonał Nilssona. Asystę przy tej bramce zaliczył Bjugstad, dla którego rzecz jasna był to pierwszy punkt w barwach Pens.

Niestety w 35. minucie meczu nasz drugi nabytek, McCann wylądował na ławce kar i Ottawa zdołała wykorzystać grę w przewadze. Pierwszego gola dla Senators zdobył Ryan.

Imponował ponownie w drugiej tercji spotkania Blueger, który popisał się świetnym defensywnym zagraniem w jednej z groźniejszych akcji Senatorów. Ciekaw jestem co zrobi z Teddym Sullivan w obliczu ściągnięcia do Pittsburgha dwóch nowych zawodników, którzy mogą grać na pozycji centra.

Ostatecznie po 40. minutach gry Penguins prowadzili 3:1 i wszystko zmierzało w dobrym kierunku.

Bjugstad naprawdę imponował w tym spotkaniu. Dzięki jego dobrze wygranemu wznowieniu w tercji ataku padła czwarta bramka dla Pingwinów. Nick wygrał wznowienie, kilka szybkich podań i kolejnym snajperskim uderzeniem popisał się Rust. Było 4:1.

Senators kilka minut później ponownie zdobyli bramkę w przewadze i Penguins prowadzili tylko dwoma bramkami.

Przez chwilę zrobiło się niebezpiecznie bowiem po indywidualnym kontrataku Duchene Senators złapali kontakt. Na szczęście szybka konta naszej pierwszej formacji ponownie pozwoliła nam odskoczyć na przewagę dwóch goli. Strzelał raz jeszcze Guentzel.

Ostatecznie Penguins pokonali Senators i utrzymali drugie miejsce w dywizji. Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze nowe nabytki, a Blueger zaczyna imponować swoją postawą. To był dobry dzień w Pittsburghu.

Penguins po meczu z Senators pojechali prosto na lotnisko i polecieli do Toronto gdzie jutro gramy z Maple Leafs.

Pittsburgh Penguins  Ottawa Senators 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Bramki i asysty:  4: 4. Blueger (Cullen), 18. Guentzel (Crosby, Letang), 32. Rust (Kessel, Bjugstad), 49. Rust (Kessel, J. Johnson), 58. Guentzel (Crosby, Dumoulin) – 35. B. Ryan (Dzingel, Duchene), 54. Bødker (Mark Stone), 56. Duchene (Lajoie, A. Nilsson)

Penguins: DeSmith (M. Murray) – Letang, Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Simon, Crosby, Guentzel – Kessel, Bjugstad, Rust – Hörnqvist, McCann, Pearson – Cullen, Blueger, G. Wilson.

Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Borowiecki, Jaroš – Dzingel, Duchene, B. Ryan – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Z. Smith, Pageau, Pääjärvi – N. Paul, Tierney, Bødker.