Madison Square Garden

New York Rangers
2:5

M77.: NYR - PIT 2:5 - Pewne punkty w Nowym Jorku

Penguins pokonali na wyjeździe New York Rangers 5:2 po bramkach Bluegera, Bjustada, Cullena oraz Schultza i zanotowali dwa punkty do ligowej tabeli. Pens tym samym kończą czteromeczowy road trip z bilansem 3-0-1.

Przed spotkaniem dotarły do nas złe informacje. Kris Letang po raz kolejny wypadł z gry z powodu kontuzji. Tym razem jest to podobno nie groźny uraz i Tanger może wrócić nawet w następnym meczu. Niemniej jednak jest to trochę niepokojące.

Penguins spotkanie w Nowym Jorku rozpoczęli słabo. Po 16. minutach gry podopieczni Mike'a Sullivana przegrywali już 2:0. Wpierw Murraya pokonał Lemieux, a potem Lettieri. Nie wyglądało to zbyt dobrze dla Penguins.

Niemniej jednak jeszcze w tej samej minucie co druga bramka Rangers, padło kontaktowe trafienie dla Pens. Bjugstad popisał się świetną grą pod bramką i walką do samego końca i upadając na lód zdołał pokonać Georgiewa.

Bramka Bjugstada zdecydowanie pobudziła nasz zespół do lepszej gry, który co prawda w pierwszej tercji nie zdołał już wyrównać, ale w drugiej rozwiązał worek z bramkami.

Strzelanie rozpoczęło się w 22. minucie spotkania kiedy to Penguins grali w przewadze. Crosby podał zza bramki do tyłu do Schultza, który ładnym i precyzyjnym strzałem z pierwszego krążka doprowadził do remisu.

Na prowadzenie Pens trzeba było poczekać do 28. minuty spotkania. Wówczas dobrą zmianę dała nasza czwarta formacja ofensywna i Cullen dobrym zagraniem wyprowadził nas na prowadzenie.

W drugiej części tercji okazji na strzelenie bramki Pens nie brakowało, ale prowadzenie udało nam się podwyższyć jednak podczas gry w osłabieniu. Świetnie pod bramką powalczył Blueger i Penguins zdobyli swojego kolejnego gola w osłabieniu w tym sezonie. Aktualnie tylko Arizona i Flames mają więcej strzelonych bramek w osłabieniach niż Pens.

Ostatecznie po burzy w drugiej tercji, Penguins prowadzili po 40. minutach gry 4:2 i w dobrych nastrojach zjeżdżali do szatni.

W trzeciej tercji obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek i Penguins dowieźli prowadzenie do końca. W trzeciej tercji drugie trafienie w meczu zaliczył jeszcze Blueger i Pittsburgh prowadził 5:2.

Jak później się okazało Blueger na początku trzeciej tercji ustalił wynik tego spotkania. Penguins pokonali na wyjeździe Rangers 5:2, jest to trzecie zwycięstwo ze Strażnikami w tym sezonie.

Ważne punkty Penguins, którzy nadal walczą o przewagę lodu w pierwszej rundzie play-off. Pens ponownie tracą tylko jeden punkt do Capitals i są zrównani z Islanders.

Finalne odliczanie do końca sezonu zasadniczego trwa. Penguins mają przed sobą jeszcze pięć spotkań. Kolejne z nich w piątek przeciwko Nashville Predators.

New York Rangers  Pittsburgh Penguins 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Bramki i asysty: : 9. Lemieux (Bučněvič, Zibanejad), 16. Lettieri (DeAngelo, Chytil) – 16. Bjugstad (M. Pettersson, Simon), 22. J. Schultz (Crosby, Kessel), 28. Cullen (G. Wilson), 34. Blueger (Rust, M. Pettersson)

Rangers: Georgiew  (H. Lundqvist) – Shattenkirk (A), Skjei (A), DeAngelo, Claesson, Pionk, Gilmour, Br. Smith – Bučněvič, Zibanejad (A), Lemieux – Lettieri, Chytil, Naměstnikov – R. Strome, L. Andersson, Vesey – Nieves, B. Howden.

Penguins:  M. Murray (DeSmith) – Trotman, Dumoulin, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Blueger, McCann – Hörnqvist (A), Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen (A), A. Johnson.