Madison Square Garden

New York Rangers
3:2

M82.: NYR - PIT 3:2 - Rezerwy z porażką na koniec sezonu

Pingwiny na ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego wystawiły jeszcze bardziej rezerwowy skład niż na mecz z Toronto Maple Leafs i przegrały z New York Rangers 2:3. Dobry debiut w bramce Penguins zanotował jednak Tristan Jarry.

Dobry start, słaby koniec

Pingwiny do ostatniego meczu sezonu regularnego przeciwko New York Rangers przystąpiły w rezerwowym składzie, w którym zabrakło m.in. Crosby’ego, Malkina czy Murray'a.

Od pierwszych minut spotkanie przybrało niezłego tempa co po obu stronach owocowało przejęciami krążka i kontrami na bramkę przeciwnika. W 10 minucie jedna z akcji została skutecznie wyegzekwowana przez Pens co pozwoliło im wyjść na prowadzenie w spotkaniu. Strzał Kessela został dobity przez Bonino, który nie dając szans Hellbergowi otworzył wynik meczu.

Trafienie Bonino

Chwilę później debiutujący w NHL Jarry popisał się doskonałą interwencją powstrzymując Glassa przed wyrównaniem.

Wyczyn ten udał się dopiero McDonagh w 14 minucie, kiedy to po indywidualnym rajdzie wstrzelił krążek obok prawego słupka bramki Pens.
Tuż przed przerwą gospodarze uderzyli raz jeszcze, tym razem w powerplay, a strzelcem gola został Stepan.

Samotny gol Pens

W drugiej odsłonie przeważała fizyczna gra co znacznie wpłynęło na dynamikę spotkania. Nieliczne strzały, jeżeli już padały, nie były nawet kierowane w  światło bramki. Sytuacja uległa zmianie w 13 minucie po akcji Rowneya, który w akcji sam na sam z golkiperem Rangers wyrównał na 2:2.

Bramka na 2:2

Pojedynek debiutantów

Ostatnia tercja to stanowcza przemiana Rangers. Gospodarze rzucili się na bramkę Jarry’ego, co zmusiło młodego golkipera do wysilonej pracy. Już w 4 minucie po kontrze doskonałą okazję zmarnował Vesey, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Jarry’m.

Tego samego błędu młody zawodnik Rangers nie popełnił  kilka minut później, kiedy to strzałem z backhandu skierował krążek w lewy górny róg bramki.

Trzecia runda  Jarry vs. Vesey miała miejsce w 16 minucie kiedy to golkiper Penguins bezbłędnie interweniował po strzale rywala z okolicy prawego bulika.

Niestety z racji braków w ofensywie Pingwiny nie potrafiły zmienić losów tego meczu, który ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 dla New York Rangers.

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Bramki i asysty: 14. McDonagh (Grabner), 19. Stepan (McDonagh, Zibanejad), 48. Vesey (Zibanejad) – 10. Bonino (Simon, Kessel), 34. Rowney

Rangers: Hellberg (Lundqvist) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal (A), Holden, Skjei, Klein – Grabner, Stepan (A), Zuccarello – Vesey, Zibanejad, Rick Nash – J. T. Miller, Pirri, Beck – T. Glass, Lindberg, Bučněvič.

Penguins: Jarry (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, D. Pouliot, Streit, C. Gaunce – Simon, Bonino (A), Kessel (A) – S. Wilson, Rowney, Archibald – Kühnhackl, Sundqvist, Hörnqvist (A) – Tom Sestito, Porter, Dea.