Madison Square Garden

New York Rangers
3:4

M77.: NYR - PIT 3:4 SO - Seria porażek przerwana

Pittsburgh Penguins przerwali serię czterech meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Mike'a Sullivana pokonali New York Rangers pod dramatycznej końcówce dopiero po rzutach karnych 4:3. Bramki dla Penguins zdobywali Guetzel, Crosby oraz Rust.

W Nowym Jorku byliśmy świadkami niezłego hokejowego widowiska, ale trzeba przyznać, że Penguins mogli rozegrać znacznie lepszą końcówkę. Po bezbramkowej pierwszej tercji druga odsłona rozpoczęła się idealnie dla Pens. Pittsburgh fantastycznie rozegrał gumę w tercji ataku podczas gry w przewadze i w 21. minucie objął prowadzenie ze sprawą Guetzela.

W 31. minucie spotkania ponownie radość kibiców Penguins. Crosby kapitalnie strzałem z ostrego kąta pokonał Lundqvista i podwyższył prowadzenie naszej drużyny na

Gospodarze nie pozostawili jednak tego bez odpowiedzi i w 40. minucie meczu zdobyli bramkę kontaktową po strzale Holdena. Rezultatem 2:1 dla Penguins zakończyła się pierwsza odsłona tego spotkania.

W 47. minucie meczu gdy Bryan Rust zdobył dla Pens bramkę na 3:1 wydawało się, że wszystko jest już na dobrej drodze do zwycięstwa. Rust pięknym strzałem ze środka tercji ataku pokonał golkipera Strażników.

To jednak była tylko zapowiedź świetnej końcówki Rangers, którzy wpierw w 49. minucie błyskawicznie odpowiedzieli na bramkę Rusta, a w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry doprowadzili do remisu. O zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne, w których Pingwinom ostatnio nie wiodło się zbyt dobrze. Ale tym razem udało się pewnie wygrać serię 2:0 po bramkach Kessela i Crosby'ego i zanotować przez to cenne dwa oczka do ligowej tabeli.

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3:4 SO (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:2)

Bramki i asysty: 40. Holden, 49. Rick Nash (J. T. Miller, Girardi), 60. Kreider (J. T. Miller, Holden) – 21. Guentzel (Crosby, Kessel), 31. Crosby (Sheary, Hainsey), 47. Rust (Cole), rozh. náj. Kessel

Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh (C), Skjei, M. Staal, Holden, Br. Smith – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – Rick Nash (A), Zibanejad, Bučněvič – Fast, K. Hayes, Grabner – J. T. Miller, Lindberg, Puempel.

Penguins:  M. Murray (M.-A. Fleury) – J. Schultz, Dumoulin, Ruhwedel, Cole, Streit, Hainsey – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Bonino, Rust – Kessel, Cullen, Kunitz (A) – S. Wilson, Rowney, Kühnhackl.