Bridgestone Arena

Nashville Predators
1:2

M75.: NSH - PIT 1:2 SO - Blisko kolejnej tragedii

Niewiele brakowało, a Penguins znowu przegraliby spotkanie po straceniu prowadzenia w ostatnich minutach meczu. Tym razem jednak podopieczni Mike'a Sullivana zdołali ograć Nashville Predators 2:1 po serii rzutów karnych. Jedyną bramkę dla Pens zdobył Rust, a decydującego karnego wykorzystał Crosby.

To było wyrównane i zacięte spotkanie. Nie chciałbym wiedzieć jaka byłaby atmosfera w drużynie gdyby Pens przegrali kolejne spotkanie z rzędu po straceniu prowadzenia w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry.

Pens po porażce w Carolinie w pierwszej tercji rzucili się do ofensywy. Oddali więcej celnych uderzeń, ale świetnie w bramce spisywał się Rinne. Po pierwszej tercji było wiadomo iż będzie to close game i Murray musi być w tym spotkaniu w idealnej dyspozycji. Tak też było. Nasz bramkarz grał bardzo dobrze i w całym meczu zanotował niemal 97% skuteczność.

Wydawało się, że worek z bramkami rozwiązał w 26. minucie spotkania Rust, który wykorzystał dobre podanie przed bramkę od Letanga i z backhandu pokonał Rinne. Jak później się jednak okazało było to jedyne trafienie Pens w tym meczu.

Jednobramkowe prowadzenie Penguins utrzymali niemal do samego końca spotkania. Niemal bowiem w 57. minucie mieliśmy remis. No i niestety, Matt bronił kapitalnie, ale ta bramka Ellisa... wyglądała fatalnie. Murray nie upilnował krótkiego słupka i guma wcisnęła się do bramki.

Czekała nas kolejna dogrywka, potem jak się okazało rzuty karne. Tym razem Penguins zdołali zakończyć mecz zwycięstwem i Crosby wykorzystał decydującego karnego.

Penguins kontynuują podróż po centralnych stanach i w sobotę zagrają z Dallas Stars.

Nashville Predators  Pittsburgh Penguins 1:2 SO (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Bramki i asysty: 57. Ellis – 26. Rust (Letang), karny Crosby

Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg – Simmonds, Bonino, Mikael Granlund – C. Smith, Sissons, Järnkrok – Grimaldi, Turris, B. Boyle.

Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Blueger, McCann – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen (A), A. Johnson.