PNC Arena

Carolina Hurricanes
0:3

M36.: CAR - PIT 0:3 - Mocny akcent przed przerwą

Perfekcyjne spotkanie Pingwinów w Raleigh przed przerwą świąteczną! Pittsburgh pokonał Carolina Hurricanes 3:0 i zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Bramki dla Pens zdobywali Letang oraz Guentzel, a Murray zanotował shutout.

To spotkanie miało dwóch bohaterów  Crosby'ego, który okazał się dyrygentem i asystował przy każdej pingwiniej bramce, oraz Murray, który obronił wszystkie 39 strzałów. Takiego meczu potrzebował Matt i cała drużyna przed przerwą świąteczną.

Strzelanie rozpoczęło się w 9. minucie spotkania kiedy to Crosby ładnie podał do najeżdżającego na bramkę Letanga. Ten nie dał szans McElhinneyowi.

Pingwiny przez cały okres spotkania grały bardzo dobrze, stwarzały sobie sporo sytuacji strzeleckich oraz przeważały na bulikach. W bramce na medal spisywał się wspomniany już Murray dzięki czemu po 20. minutach gry prowadziliśmy 1:0.

Druga tercja rozpoczęła się od drugiego ciosu Pittsburgha. Crosby objechał bramkę, wyłożył gumę jak na tacy na środek tercji ataku do Guentzela, a ten ładnym strzałem z nadgarstka podwyższył prowadzenie zespołu z Miasta Stali.

Penguins rozpoczęli drugą tercję bramką Guentzela i również ją zakończyli trafieniem Jake'a. 40. minuta spotkania to fantastyczna kontra i rozegranie gumy przez Pingwinów, w roli głównej ponownie Crosby. Zobaczcie sami jak to wyglądało:

Z prowadzeniem 3:0 Penguins na trzecią tercję wyjechali z defensywnym nastawieniem i nie ma co się dziwić. Nasza defensywa wyglądała w tym meczu bardzo dobrze więc niemiłej niespodzianki tym razem nie mieliśmy. Dwa kolejne cenne punkty dopisane do tabeli stają się faktem. Na przerwę świąteczną jedziemy z dorobkiem 42 punktów, trzecim miejscu w dywizji i bilansie 7-2-1. Grajmy tak po świętach to awans będzie pewny.

Penguins do gry powrócą dopiero w czwartek kiedy to czeka nas starcie przeciwko Detroit Red Wings.

Carolina Hurricanes  Pittsburgh Penguins 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Bramki i asysty: 9. Letang (Crosby, Rust), 23. Guentzel (Crosby, Rust), 40. Guentzel (Crosby, Kessel)

Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – Slavin, Pesce, de Haan, Faulk (A), T. van Riemsdyk, D. Hamilton – Aho, T. Teräväinen, Ferland – Svečnikov, J. Staal (A), Martinook – Wallmark, Foegele, Williams (C) – V. Rask, B. McGinn, Di Giuseppe.

Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Simon – Kessel, Brassard, Pearson – Aston-Reese, Cullen, Sheahan.