PNC Arena

Carolina Hurricanes
2:1

M39.: CAR - PIT 2:1 - Porażka w ważnym meczu

Pingwiny nie przestają grać w kratkę. Po zwycięstwie przyszedł czas na porażkę w ważnym meczu z Carolina Hurricanes 2:1. Jedyne trafienie dla Pens zaliczył Brian Dumoulin.

Dobry start

Pingwiny rozpoczęły mecz w bardzo dobrym stylu, a w szczególności ich defensywa. Najpierw swoich szans na pokonania Warda szukali Oleksiak i Hunwick, jednak dopiero Dumoulin dał gościom jednobramkowe prowadzenie w 4 minucie spotkania. Obrońca Pens precyzyjnym strzałem umieścił krążek w okienku notując swoje drugie trafienie w sezonie. Kolejne minuty to wyrównana gra obydwu zespołów i chociaż to Canes popełniali więcej błędów w rozegraniu krążka, Penguins nie porafili przekłuć tego w skuteczną kontrę zakończoną strzałem na bramkę.

Oddana inicjatywa

Druga tercja to obraz totalnie pogubionych Pingwinów. Gospodarze zdominowali podopiecznych Sullivana nie tylko pod względem akcji podbramkowych, ale również fizycznie. Defensywa nie potrafiła skutecznie uchronić Jarrego przed kolejnymi niebezpiecznymi strzałami co doprowadziło do wyrównania wyniku w 6 minucie. Złe ustawienie obrony i leniwa gra za bramką Pens została wykorzystana przez Ryana, który otrzymując podanie od Lindholma zmieścił krążek między słupkiem a parkanem młodego golkipera. W 17 minucie gospodarze trafili po raz kolejny, jednak po challengu Sullivana gol został odwołany. To nie uchroniło Pingwinów przed utratą korzystnego wyniku. Niecałą minutę później drugą bramkę dla Hurricanes zdobył Aho. Przy tej sytuacji dyskusję na pewno wzbudzi interwencja Jarrego.

Późne przebudzenie

Chcąc odrobić straty goście zaczęli grać inny hokej w trzeciej odsłonie tego spotkania. Już w pierwszych minutach pojawiła się na to okazja po karze Aho, jednak pomimo kilku prób strzeleckich cel nie został zrealizowany. Cofnięta do defensywy drużyna Hurricanes skutecznie odprowadzała zagrożenie spod własnej bramki, a przy nadarzających się okazjach atakowała z kontry. W konsekwencji zaspanej drugiej tercji, Pingwiny przegrały z Carolina Hurricanes 2:1.

Carolina Hurricanes  Pittsburgh Penguins 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Bramki i asysty: 27. D. Ryan (E. Lindholm, Dahlbeck), 39. Aho – 5. Dumoulin (Guentzel, Jarry)

Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk (A), Dahlbeck, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (C), Aho – E. Lindholm, V. Rask, Skinner (A) – Williams, D. Ryan, B. McGinn – Di Giuseppe, Nordström, Jooris.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Hunwick, Dumoulin, Määttä, Corrado, Oleksiak, Cole – Hörnqvist (A), Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Sheary, Sheahan, Simon – Reaves, Rowney, Kühnhackl.